Popular

Metro 2033 pdf chomikuj

Please forward this error screen to sharedip-10718044127. Ustaw alerty cenowe na e-booki i kupuj taniej! Cyber Monday: Kindle Metro 2033 pdf chomikuj III znów o 20 euro taniej!

Skąd ściągnąć darmowe e-booki po polsku? Co jakiś czas raczę Was informacjami o darmowych, legalnych e-bookach przeznaczonych na czytniki. W artykule zebrałem najciekawsze strony, z których takie e-booki ściągniemy. Wolne Lektury to najważniejsze miejsce w polskim internecie, w którym znajdziemy teksty w domenie publicznej. Czyli takie, do których prawa autorskie już wygasły.

Kipling, Proust, Zola, Ossendowski czy Poe. Portal prowadzi Fundacja Nowoczesna Polska i kilka lat temu udało mi się ich namówić do wprowadzenia wersji na czytniki. Mało kto wie, że Wolne Lektury mają też audiobooki, te są udostępnione na wolnej licencji Creative Commons. Zobacz też: inne artykuły o Wolnych Lekturach. Było o nich tutaj wiele razy, choćby o tym jak digitalizują e-booki. Wikiźródła to wielka baza tekstów, podobnie jak na Wolnych Lekturach, dostępnych w domenie publicznej.

To nie zawsze ułatwia lekturę, ale nadaje jej specyficzny klimat. Od niedawna książki z Wikiźródeł można już pobierać jako EPUB i MOBI. Wystarczy na stronie książki kliknąć w ikonki odpowiednich formatów, albo wybrać je z lewego menu. Warto też dodać, że serwis jest w całości tworzony przez ochotników. Bookini odwiedzaliśmy w poszukiwaniu klasyki zanim Wolne Lektury nie wprowadziły formatów czytnikowych. Serwis zawiera około 2700 książek skonwertowanych na podstawie zasobów Polskiej Biblioteki Internetowej, wciąż jest sporo takich dostępnych tylko tutaj.

Jakość tych konwersji bywa różna, natomiast jest to wszystko za darmo. MOBI, która zostanie odczytana bez problemu na Kindle. Ale jeśli chcemy przerobić je np. EPUB, program Calibre powie, że są one zaszyfrowane.

Do pobierania wymagane jest założenie konta, ale nie wiąże się to z żadnymi zobowiązaniami. Szmidt, wieloletni redaktor naczelny miesięcznika Science Fiction, ostatnio cieszący się zasłużoną sławą jako autor powieści, np. Tych maili będzie sporo, ale na szczęście można się wypisać. Chmura Czytania daje książki, które sami chcemy czytać.

Twórcy serwisu zapraszają sponsorów, dzięki którym będą upubliczniali kolejne e-booki. Opowiadania nominowane do Zajdla 2014 za darmo i w wersjach na czytniki! Bezpłatne e-booki z Instytutu Pamięci Narodowej to świetny przykład na popularyzację wiedzy historycznej. Jest sporo publikacji specjalistycznych, ale i takie, które można czytać bez wcześniejszego przygotowania. Formaty to czasami tylko PDF, ale często również czytnikowe. Na szczególną uwagę zasługuje monumentalna 12-tomowa Historia muzyki polskiej, o której pisałem osobno. Parę tygodni temu w wersjach czytnikowych ukazała się też Antologia polskiego rapu.

Dlatego księgarnie starają się mieć darmowych książek dużo, choć to najczęściej klasyka literatury. Słowo ostrzeżenia Pamiętajmy, że nie wszystkie serwisy, które twierdzą, że mają darmowe e-booki grają fair. Polskie księgarnie maja już kilkadziesiąt tysięcy e-booków. Czy Twój ulubiony autor dostępny jest w e-booku i ile zapłacisz? Ten wpis został opublikowany w kategorii Książki na czytniki i oznaczony tagami Za darmo. Edit: kontynuacja dyskusji o chomikach pod tym linkiem. I niech zaczną od legalnych, a potem zobaczą, że tak wiele e-booków po polsku można kupić i to wcale niedrogo.

Sporo ludzi nadal tego nie wie. Z tego co pamietam IPN tez udostepnia darmowe ebooki. Darmowe ebooki wydawane przez IPN, wcale nie są za darmo. Bo nikt ich nie redaguje, ani nie konwersuje po godzinach, lecz my wszyscy płacimy za nie z naszych podatków. Mi się to nie podoba, że te bzdury które wypuszcza IPN, są finansowe z publicznych czyli naszych pieniędzy.